Vanilli-apelsini canelé koogid

20 mini canelé koogivormi, diameetriga 4.5 cm

Hinne (0 tk)

Koostisosad

50 g võid
500 ml piima
1 tl meresoola
1/2 tl vanillipulbrit
3 tl Dansukkeri vanillisuhkrut
240 g Dansukkeri tuhksuhkrut
90 g nisujahu
2 muna
2 munakollast
3 spl tumedat rummi
1 spl Dansukkeri Muscovado siirupit
ühe apelsini koor
(25 g võid ja 25 g mesilasvaha koogivormide jaoks.)

Juhised

Esimene päev:
Segage paksupõhjalises kastrulis omavahel või, piim ja sool. Lisage vanillipulber ja vanillisuhkur ning kuumutage keemiseni (ärge keetke!). Tõstke keedunõu pliidilt ning laske jahtuda.

Sõeluge jahu ja tuhksuhkur laia kaussi. Kloppige munad koos munakollastega kergelt lahti ja lisage jahu-suhkru segule. Seejärel segage vähehaaval juurde jahtunud piimasegu. Lisage rumm, muscovado siirup ja apelsinikoor ning segage veelkord läbi.

Katke taignakauss toidukilega ja asetage 24ks tunniks külmikusse.


Teine päev:
Kuumutage ahi 250°C kraadini.

Sulatage vormide määrimiseks mõeldud või ja mesilasvaha vesivannil või madalal kuumusel pliidil ning kuumutage koogivorme korraks ahjus (vastasel juhul jääb vormide külge liiga palju mesilasvaha). Täitke üks vorm ääreni mesilasvahaga, seejärel kallake vaha edasi järgmisse vormi jne. kuni kõik vormid on mesilasvahaga koos. Keerake vormid tagurpidi alusele ning asetage 10 minutiks külmikusse. Jaotage taigen vormidesse, jättes vormi servani ruumi u. 5 mm.

Asetage vormid ahju ja alandage kohe ahju temperatuuri 175°C kraadini.

Küpsetage 60-90 minutit. Tõstke üks canelé ahjust välja ja eemaldage vormist. Kui canelé näeb liialt hele välja jätke ülejäänud veel mõneks minutiks ahju. Caneléd peaksid valminuna olema väljast kuldsed ja kergelt kreemja sisuga. Tõstke kõik valmis caneléd ahjust välja ja eemaldage vormid. Selleks, et kookide krõbedust säilitada, laduge nad üksteisest eraldatult jahtuma.

Kas soovid Nordic Sugari ning meie toodete ja teenuste kohta lisateavet?

Õuna-vaarika krõbedik

Armastatud õunad

Üks suve viimaseid puuvilju on hõrgutav, mahlane ja hea õun, Neid saab kasutada väga mitmel viisil. Meil on nii retsepte värskete õunte kasutamiseks maitsvates küpsetistes kui ka soovitusi, kuidas tunda õuntest rõõmu pisut kauem, näiteks valmistades neist mahla või marmelaadi.

Tšatni

Tšatni - vürtsikas maitsesegu

Tšatni pärineb algselt India toiduvalmistamisest ja koosneb enamasti sissetehtud puuviljadest, suhkrust ja maitseainetest. Tšatni sobib enamiku toitude juurde ja on tugev maitseandja.

Mustikad – metsa parimad marjad

Mustikad on ju siiski metsa parimad marjad. Mustikahooaeg algab tavaliselt juulis ja võib ulatuda ka pisut sügisesse. Korjake mustikaid ja kasutage neid piruka, moosi või mahla valmistamiseks.

Sissetehtud suveköögiviljad

Sissetehtud suveköögiviljad

Säilitage tükike suve purgis. Sissetehtud suviste aedviljadega pikendate suve maitset. Suurepärane kasutada hilistel grilliõhtutel. Kasutage retsepte, siis on teie külmik varsti täis koduselt sisse tehtud suviseid aedvilju!

Ploomipirukas

Ploomivalik

Ploomid on ühed kõige tavalisemad aiapuuviljad ja neist on hea valmistada magustoite ja marmelaade. Miks mitte teha üks mõnus ploomimarmelaad või ploomitšatni, mida serveerida juustuvalikuga? Või proovige meie mõnusat ploomipirukat.

Põldmarjamoos

Põldmarja luksus

Nautige suvist luksust põldmarjadega! Põldmarjad sobivad suurepäraselt küpsetistesse, smuutidesse, moosiks ja mahlaks. Lisaks on neid eriti ilus kasutada kaunistuse ja garneeringuna. Põldmarjad valmivad hilissuvel ja varasügisel.